Dodano 14 kwietnia 2017

kartka z logo

Poranek Wielkanocny wszystko poprzemieniał -
nie ma więcej cmentarza, grobu i kamienia.
Świat stał się samym światłem i wprost w okna świeci -
skacze złotym zajączkiem w dobre ręce dzieci.
ks. Jan Twardowski

Pogodnych, pełnych uśmiechu i radości Świąt Wielkanocnych,
serdecznych spotkań w gronie rodzinnym
i dużo dobrej zabawy w Lany Poniedziałek
życzy
Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka “Alia”

kartka-z-logo

Dodano 17 lutego 2017

EY6A9412To już IV edycja działań skierowanych dla mieszkańców Gminy Skoki w wieku 50+ zorganizowanych przez Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka ALIA w ramach wygranego konkursu na zadania publiczne realizowane na rzecz wspomagania rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych na terenie Gminy Skoki.

W ramach programu ponad 30 pań kontynuuje zajęcia gimnastyczne. Przewidziano także 6 wycieczek nordic walking oraz, nowość 2 rajdy rowerowe. A wszystko to, aby rozwijać aktywność fizyczną mieszkańców i pokazywać im walory przyrodniczo – krajobrazowe najbliższej okolicy. Pierwsze 3 terminy pieszych wycieczek na plakacie obok. Już dziś zapraszamy serdecznie, zwłaszcza te osoby, które do tej pory nie uczestniczyły w projekcie. Jedynym warunkiem jest wcześniejsze zgłoszenie swojego udział na numer telefonu podany na plakacie. Termin pierwszego rekreacyjnego rajdu rowerowego podamy niebawem.

Ogłaszamy też rekrutację do zadania „Chudnij zdrowo z dietetykiem”. Szczegóły na plakacie. Niebawem poinformujemy także o terminach zajęć i badań profilaktycznych, w tym roku skupiamy się na chorobach tarczycy i cukrzycy.

chudnij-2017

kijki-2017-cz-1

chudnij-2017kijki-2017-cz-1

Dodano 20 grudnia 2016

swieta

 Niech czas Świąt Bożego Narodzenia
   będzie pełen atmosfery radości,
   wytchnienia i zatrzymania
   od codziennego pędu.
   Życzymy, by Św.Mikołaj
   przyniósł Wam i nam wszystkim
   najpiękniejszy prezent – dużo miłości!
   Życzymy wszystkim Dzieciom
   i ich Rodzicom wszystkiego najlepszego.
   Wesołych Świąt !

Dodano 20 lipca 2016

Dworzec-KrakowŁączy nas morze. Nie można inaczej podsumować kolonii zorganizowanej przez Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka Alia jak tym właśnie zdaniem. Towarzystwo Alia ze Skoków z województwa wielkopolskiego rusza 7 lipca do Krakowa. Kolonia rozpoczyna się 8 lipca, ale kadra i organizatorzy chcą być na miejscu dzień wcześniej, żeby być pewnym, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik. 8 lipca rano nareszcie spotykamy się z dzieciakami. Żeby maluchom nie było smutno na krakowskim dworcu czeka na nie olbrzymia pluszowa panda. Na twarzach nawet najbardziej przestraszonych kolonistów pojawia się uśmiech i strach ustępuje powoli miejsca ciekawości. O godzinie 11:05 ruszamy ? pokonamy prawie 814 kilometrów, przejedziemy praktycznie całą Polskę, żeby jeszcze tego samego dnia wieczorem dotrzeć nad polskie morze. Tak więc dzieciaki z krakowskiej Nowej Huty wraz z wychowawcami z Towarzystwa Wspierania Rodziny i Dziecka Alia dotarli razem nad morze ? połączyliśmy całą Polskę od południa, aż po północ. czytaj więcej…

Dodano 24 stycznia 2016

dietaW zdrowym ciele zdrowy duch! To hasło od trzech lat przyświeca projektom realizowanym przez Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka ALIA, skierowanym do mieszkańców Gminy Skoki w wieku 50+ w ramach zadań publicznych realizowanych na zlecenie Gminy Skoki tzw. pożytek publiczny.
W ramach tego projektu i jego nowej edycji 2016 uczestnicy mogą brać udział w zajęciach gimnastycznych pilates dwa razy w tygodniu dzięki którym kształtują swoje ciało, czyniąc je zdrowym i silnym. Oprócz tego realizowane były i będą piesze wycieczki z kijkami nordic walking, które mają dwojaki charakter, z jednej strony zachęcają do aktywności fizycznej, a z drugiej strony zapoznają uczestników z najbliższą okolicą, pokazując jej walory przyrodniczo-kulturowe zgodnie z przysłowiem cudze chwalicie, swego nie znacie.

Projekt dla 50+ w swym zakresie w 2015 posiadał elementy profilaktyki prozdrowotnej, a więc wykłady i badania związane z poziomem cholesterolu i cukru we krwi, z badań tych skorzystało ponad 50 mieszkańców gminy Skoki, a 40 skonsultowało swoje nawyki żywieniowe z dietetykiem.
Co w tym roku?
A więc podobnie, lecz jeszcze więcej. czytaj więcej…

Dodano 27 listopada 2015

info_warsztatyW najbliższą sobotę 28 listopada w sali skockiej biblioteki przy UMiG odbędą się kolejne już warsztaty kulinarne w ramach realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2015. Przeznaczone są one dla beneficjentów powyższego programu, który realizowany jest w naszej gminie przez Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka ?Alia? od września i trwać będzie do lutego przyszłego roku. Zainteresowanie podobnymi warsztatami, które odbyły się w październiku pozwala mieć nadzieję, że i te przed nami będą się cieszyć dużą frekwencją.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych i zapewniamy, że czas spędzony ze specjalistkami od zdrowego żywienia nie tylko nie będzie czasem straconym, ale zaowocuje nowymi pomysłami kulinarnymi z wykorzystaniem produktów wydawanych w ramach pomocy żywnościowej.
Organizatorem warsztatów jest Wielkopolski Bank Żywności.

Prezes Stowarzyszenia ?Alia? Antoni Kasica

Dodano 21 października 2015

kulinaria_1O tym, że aby przygotować coś smacznego do jedzenia, nie trzeba wcale nie wiadomo jakich produktów, przekonali się uczestnicy piątkowych warsztatów kulinarnych, które odbyły się w sali skockiej biblioteki przy UMiG w ramach realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2015.
Od września beneficjentami tego programu jest ponad 220 rodzin z terenu gminy, które do lutego przyszłego roku korzystać będą z pomocy w formie paczek żywnościowych.
Realizatorem projektu jest Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka ?Alia? we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Skokach i przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy.
Celem projektu jest nie tylko udzielanie wymiernej pomocy żywnościowej, ale także m. in. wzmacnianie samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego.
Działania warsztatowe współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej a prowadzone przez specjalistów z Banku Żywności w Poznaniu.
To piątkowe spotkanie, w którym uczestniczyło 26 osób miało na celu ukazanie różnych możliwości przygotowania potraw i wykorzystania artykułów spożywczych oraz zapoznanie z zasadami zdrowego odżywiania i przeciwdziałania marnowaniu żywności.
Warsztaty prowadziły specjalistki z zakresu technologii żywności wydelegowane przez Wielkopolski Bank Żywności w Poznaniu.
Sposób ich prowadzenia i umiejętności nawiązywania kontaktu z uczestnikami sprawiły, że były to zajęcia nie tylko interesujące, kształcące, ale także sympatyczne.

czytaj więcej…

Dodano 27 września 2015

e7d681ddc0174087ad0e36dc718519dd_XLZachęceni pozytywną reakcją na zrealizowany w styczniu program pomocy żywnościowej dla mieszkańców gminy i zaspokojeniem, przynajmniej w małej części, potrzeb najbardziej potrzebującym wsparcia i pomocy, Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka Alia zdecydowało się na kontynuowanie udziału w Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014-2020 ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Podprogram 2015.
Zarząd Stowarzyszenia miał pełną świadomość obowiązków, jakie się z tym wiążą i ogromu pracy, jaką trzeba włożyć w sprawną realizację programu. Tym bardziej cieszy fakt, że wszyscy członkowie zaaprobowali tę inicjatywę. Napisaliśmy stosowny program do Banku żywności w Poznaniu, który został pozytywnie zaakceptowany i przyjęty do realizacji po spełnieniu przez Stowarzyszenie wymagań formalnych.
Za nami pierwsza tura realizacji pomocy żywnościowej. Wydano już prawie 6 ton żywności dla 722 osób z 207 rodzin wskazanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Skokach.

czytaj więcej…

Dodano 27 września 2015

Logo ALIASkoki dnia 01.10.2015 roku

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Skokach

Dotyczy: Warsztatów kulinarnych z elementami edukacyjnymi w ramach realizacji działań towarzyszących Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszy Pomocy Najbardziej Potrzebującym PODPROGRAM 2015

W imieniu Towarzystwa Wspierania Rodziny i Dziecka Alia z siedzibą w Antoniewie uprzejmie informuję, że w dniu 16 października 2015 roku w godzinach od 11 do 14 w sali Biblioteki ? ul. Ciastowicza 11A ? II piętro organizowane będą warsztaty kulinarne z elementami edukacyjnymi.
Warsztaty przeznaczone dla osób korzystających z pomocy żywnościowej, realizowane będą w ramach działań towarzyszących POPŻ PODPROGRAM 2015.
Zgodnie z wytycznymi zawartymi w umowie z OPR prosimy pracowników socjalnych o informowanie i zachęcanie do wzięcia udziału w warsztatach osób skierowanych do naszej organizacji POPŻ 2015

Organizatorem warsztatów jest Wielkopolski Bank Żywności.

Zainteresowanych uczestnictwem w warsztatach prosimy o zapisy telefonicznie pod nr 693825714.

Za Zarząd
Prezes Stowarzyszenia
Antoni Kasica

 

Dodano 12 września 2015

indeks_3 indeks_4e7d681ddc0174087ad0e36dc718519dd_XLimages

Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka ?ALIA? w Antoniewie we współpracy

z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Skokach

  informuje:

w miesiącach od września 2015 roku do lutego 2016 roku realizowany będzie

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

współfinansowany

z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

 Do skorzystania ze wsparcia w postaci żywności i realizowanych działań towarzyszących uprawnione są osoby, które spełniają określone przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone  w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (813 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 684 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej ? oświadczenia podpisanego w organizacji.

Artykuły spożywcze przekazywane będą w formie paczek żywnościowych, w składzie których, do końca lutego 2016, znajdą się co najmniej artykuły spożywcze spośród następującego typu: makaron świderki, ryż biały, kaszę jęczmienną, płatki kukurydziane, mleko UHT, ser żółty , groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy, mielonkę wieprzową, klopsiki w sosie własnym, cukier biały, olej rzepakowy.

Osoby spełniające określone wyżej warunki proszone są o zgłaszanie się do:

Ośrodka Pomocy Społecznej w Skokach

celem otrzymania skierowania uprawniającego do skorzystania z tej formy pomocy. 

Produkty żywnościowe wydawane będą w pięciu transzach w Gimnazjum w Skokach a termin odbioru pierwszej z nich podany zostanie przy odbiorze skierowania.

Ewentualne skargi dotyczące sposobu realizacji dystrybucji przyjmuje Minister Pracy i Polityki Społecznej Adres korespondencji: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00-513 Warszawa.