Dodano 18 lipca 2018

POPŻ PODPROGRAM 2017 – efekty
1.    Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka Alia z terenu województwa wielkopolskiego przy współpracy z Bankiem Żywności w Poznaniu realizowało Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2017 współfinasowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie  sierpień 2017 – czerwiec 2018.
2.    Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze:
•    warzywne i owocowe (groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe);
•    skrobiowe (makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane),
•    mleczne (mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający),
•    mięsne (szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, pasztet wieprzowy, kabanosy wieprzowe, filet z makreli w oleju),
•    cukier (cukier biały, miód wielokwiatowy),
•    tłuszcze (olej rzepakowy),
•    dania gotowe (gulasz wieprzowy z warzywami).
2. Pomoc żywnościowa trafiła do 1025 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z terenu województwa wielkopolskiego.
3. Wydaliśmy osobom potrzebującym:
• 62,22320 ton żywności;
• 6005 paczek żywnościowych;
4. W ramach Podprogramu 2017 dla 1025 osób korzystających z pomocy żywnościowej przeprowadzono  4 warsztaty edukacyjne w ramach działań towarzyszących:
• Ekonomiczne – 2 spotkania dla  42 uczestników
• Kulinarne  – 2 spotkania dla 35 uczestników

Dodano 7 maja 2018

Plakat_Ekonomiczne warsztaty

Dodano 28 marca 2018

alia-zyczenia Radosnych, przepełnionych uśmiechem,
 życzliwością i rodzinną atmosferą
 Świąt Wielkanocnych
 oraz
 mokrego i wesołego Dyngusa
 życzy
 Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka ALIA

 

ALLELUJA

Dodano 28 marca 2018

logo                             Zaproszenie na warsztaty
Serdecznie zapraszamy na warsztaty kulinarno-żywieniowe, na których poznasz zasady zbilansowanej diety i nauczysz się wprowadzać je w życie.
Jeśli chcesz zdobyć większą wiedzę i praktykę w zakresie prawidłowego odżywiania, przygotowywania jadłospisów i umiejętnego przygotowywania zdrowych posiłków to te zajęcia są dla Ciebie.
W czasie warsztatów wszyscy uczestnicy biorą aktywny udział w powstawaniu potraw, które później wspólnie spożywają.
Warsztaty są bezpłatne i przeznaczone dla odbiorców pomocy żywnościowej.

TERMIN I WARSZTATÓW: 10 kwietnia 2018 r godzina 11

TERMIN II WARSZTATÓW: 10 kwietnia 2018 r godzina 13

LOKALIZACJA: Świetlica biblioteki ul. Ciastowicza 11 Skoki
ZAPISY: Telefoniczne     693 825 714

Alia-warsztaty

Dodano 4 grudnia 2017

W dniach 7 i 8 grudnia br. Stowarzyszenie Alia wraz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu zaprasza nauczycieli, pedagogów oraz młodzież na warsztaty szkoleniowe.
W dniu 7.12.2017 r. (czwartek) w godzinach od 15-19 o tematyce:
„Robotyka i programowanie w pracy dydaktycznej i wychowawczej z dziećmi i z młodzieżą.”
(podstawy teoretyczne i zastosowanie praktyczne w edukacji szkolnej, pozaszkolnej, w pracy środowiskowej, wychowawczej oraz w terapii pedagogicznej)
W dniu 8.12.2017 r. (piątek) od godziny 16-19 o tematyce:
„Wolontariat i spółdzielnie uczniowskie.”
(prawne podstawy wolontariatu, regulacje prawne dot. samorządów
uczniowskich jako organizacji uczniowskiej)

Alia_ROPS-zaproszenie

Dodano 3 grudnia 2017

POPZ-logotypy2

 

 

 

 

 

 

 

Miło nam poinformować, że nasza organizacja ponownie włączyła się w realizację Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Podprogram 2017.

Podobnie jak przy realizacji podobnego zadania w roku 2015 korzystać będziemy z pomocy i współpracy z Bankiem Żywności oraz Urzędem Miasta i Gminy w Skokach, a szczególnie z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Skokach.
Szczegóły dotyczące kryteriów kwalifikacyjnych beneficjentów tego programu zawiera załącznik – Załącznik_nr-1.pdf.
Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z nim.
Jednocześnie informujemy, że pierwsze wydawanie żywności przewidywane jest w miesiącu grudniu br., zaś realizacja całego programu trwać będzie do czerwca 2018 roku.
O terminie i miejscu dystrybuowania pomocy żywnościowej poinformuje zakwalifikowane osoby Ośrodek Pomocy Społecznej w Skokach.

Dodano 29 czerwca 2017

EY6A0658W maju br. obchodziliśmy 20 rocznicę powstania naszego Towarzystwa. Zarząd Stowarzyszenia podjął decyzję o zorganizowaniu uroczystych obchodów jubileuszu. Z tej okazji 26 maja 2017 r. w sali OSP w Skokach zaszczycili nas swoją obecnością między innymi Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, Burmistrz Miasta i Gminy Tadeusz Kłos, radni Powiatu: Grzegorz Owczarzak, Krzysztof Migasiewicz i Iwona Tyll.
Jubileuszowe przemówienie prezesa Antoniego Kasicy oraz zaprezentowana prezentacja przybliżyły działalność stowarzyszenia oraz przypomniały o osiągnięciach i realizowanych zadaniach. Pamiętamy, że nasze sukcesy zawdzięczmy ludziom dobrej woli. Dlatego podczas naszego uroczystego spotkania były też podziękowania i okolicznościowe medale i dyplomy. Wyróżnieni przyjaciele Stowarzyszenia to: dyrekcja i młodzież Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie, Koło Łowieckie nr 57 „Borsuk” w Skokach, Zenon Czerwiński – PPHU Papirus w Wągrowcu, Elżbieta Skrzypczak dyrektor Biblioteki Publicznej w Skokach, Piotr Kaczmarek – prezes OSP Skoki, Stefan Mikołajczak pierwszy Marszałek Województwa Wielkopolskiego, który od początku wspierał ideę i realizację zadań Towarzystwa, Wiesław Sierzchuła – dyr. Gimnazjum, Wioleta Przyborska – firma As-Sped – usługi Transportowe, Krzysztof Stoiński – firma KRECIK, Krzysztof Berendt – firma LEMAR, Jarosław Modlibowski – firma ODNOWA, Mieczysław Jarzembowski, Dariusz Kopczyński, Joanna Walkowska, Witold Drewicz i Irena Kasica. Dziękujemy i liczymy, że nasza współpraca będzie się nadal rozwijała. czytaj więcej…

Dodano 14 kwietnia 2017

Poranek Wielkanocny wszystko poprzemieniał -
nie ma więcej cmentarza, grobu i kamienia.
Świat stał się samym światłem i wprost w okna świeci -
skacze złotym zajączkiem w dobre ręce dzieci.
ks. Jan Twardowski

Pogodnych, pełnych uśmiechu i radości Świąt Wielkanocnych,
serdecznych spotkań w gronie rodzinnym
i dużo dobrej zabawy w Lany Poniedziałek
życzy
Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka “Alia”

kartka-z-logo

Dodano 17 lutego 2017

EY6A9412To już IV edycja działań skierowanych dla mieszkańców Gminy Skoki w wieku 50+ zorganizowanych przez Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka ALIA w ramach wygranego konkursu na zadania publiczne realizowane na rzecz wspomagania rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych na terenie Gminy Skoki.

W ramach programu ponad 30 pań kontynuuje zajęcia gimnastyczne. Przewidziano także 6 wycieczek nordic walking oraz, nowość 2 rajdy rowerowe. A wszystko to, aby rozwijać aktywność fizyczną mieszkańców i pokazywać im walory przyrodniczo – krajobrazowe najbliższej okolicy. Pierwsze 3 terminy pieszych wycieczek na plakacie obok. Już dziś zapraszamy serdecznie, zwłaszcza te osoby, które do tej pory nie uczestniczyły w projekcie. Jedynym warunkiem jest wcześniejsze zgłoszenie swojego udział na numer telefonu podany na plakacie. Termin pierwszego rekreacyjnego rajdu rowerowego podamy niebawem.

Ogłaszamy też rekrutację do zadania „Chudnij zdrowo z dietetykiem”. Szczegóły na plakacie. Niebawem poinformujemy także o terminach zajęć i badań profilaktycznych, w tym roku skupiamy się na chorobach tarczycy i cukrzycy.

chudnij-2017

kijki-2017-cz-1

chudnij-2017kijki-2017-cz-1

Dodano 20 grudnia 2016

swieta

 Niech czas Świąt Bożego Narodzenia
   będzie pełen atmosfery radości,
   wytchnienia i zatrzymania
   od codziennego pędu.
   Życzymy, by Św.Mikołaj
   przyniósł Wam i nam wszystkim
   najpiękniejszy prezent – dużo miłości!
   Życzymy wszystkim Dzieciom
   i ich Rodzicom wszystkiego najlepszego.
   Wesołych Świąt !