Dodano 3 marca 2019

Bez nazwy-1

Dodano 12 stycznia 2019

zielone_02Za nami kolejne zajęcia w ramach projektu „Idzie zielone”.

Dzisiaj mega kreatywna grupa dzieciaków wzięła na warsztat energię i jej przekształcenia.
Była edukacja, była i dobra zabawa.
Uśmiech, entuzjazm i zaangażowanie uczestników dają nam przekonanie o sensie naszych działań.
Kolejne warsztaty już za tydzień

 Zapraszamy

czytaj więcej…

Dodano 9 stycznia 2019

warsztaty2

Zaproszenie na warsztaty

          Serdecznie zapraszamy na warsztaty kulinarno-żywieniowe, na których poznasz zasady zbilansowanej diety i nauczysz się wprowadzać je w życie.
Jeśli chcesz zdobyć większą wiedzę i praktykę w zakresie prawidłowego odżywiania, przygotowywania jadłospisów i umiejętnego przygotowywania zdrowych posiłków to te zajęcia są dla Ciebie.
W czasie warsztatów wszyscy uczestnicy biorą aktywny udział w powstawaniu potraw, które później wspólnie spożywają.
Warsztaty są bezpłatne i przeznaczone dla odbiorców pomocy żywnościowej.

TERMIN I WARSZTATÓW: 17 stycznia 2019 r godzina 9:30
TERMIN II WARSZTATÓW: 17 stycznia 2019 r godzina 11:30
LOKALIZACJA: Świetlica Biblioteki ul. Ciastowicza 11 Skoki
ZAPISY: Telefoniczne 693 825 714

Warsztaty odbędą się w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

warsztaty-1

Dodano 5 stycznia 2019

Jabłkowo-plakat ALIA

Dodano 2 stycznia 2019

Kochani, przedstawiamy Wam plan operacyjny Towarzystwa ALIA na rok 2019.
Stawiamy sobie ambitne, ale jednocześnie przemyślane i realne cele. Chcemy się rozwijać – realizować nowe projekty, zwiększać liczbę wolontariuszy.

600_n

Opublikowane przez: Szymon Górny

Dodano 28 grudnia 2018

logo_pomocy dystrybucja-18_02         Już po raz kolejny 05.12.2018 r. ruszyliśmy z wydawaniem żywności osobom potrzebującym i znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Realizujemy “Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa na lata 2014-2020 – Podprogram 2018″ przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Urzędem Miasta i Gminy w Skokach.

Produkty żywnościowe zostały dostarczone, pod koniec listopada, do pomieszczeń udostępnionych przez Pana Franciszka Deminiaka -ul. Okrężna 25, gdzie mieści się magazyn w gminie Skoki i po odpowiednim rozplanowaniu produktów oraz spełnieniu wszystkich formalności już 5 grudnia mogliśmy wystartować z wydawaniem żywności. W czasie pierwszego wydawania swoją pomocą wsparł nas Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos oraz Pani Sekretarz Gminy Blanka Gaździak. To ważne, również dla nas jako Towarzystwa, że możemy w realizacji tego niełatwego projektu liczyć na wsparcie Włodarzy Gminy.

czytaj więcej…

Dodano 17 grudnia 2018

jarmark005W niedzielę 16.12 odbył się w Szkole Podstawowej w Skokach XIII Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany przez uczniów, rodziców i nauczycieli SP w Skokach.
Już po raz kolejny na zaproszenie pomysłodawczyni Jarmarku – Pani Wiesławy Surdyk – Fertsch – mieliśmy okazję wesprzeć naszymi wolontariuszami przeprowadzenie tego niezwykłego wydarzenia.
Wolontariusze Towarzystwa ALIA pomagali przy organizacji i przeprowadzeniu Jarmarku oraz realizowali naszą autorską akcję “Drugie życie pluszaka” (pisaliśmy już wcześniej w naszych aktualnościach o tej akcji).
W tym roku zebrano rekordową sumę 12 447, 28 złotych !
Dochód z Jarmarku zostanie przeznaczony na zakup paczek świątecznych dla dzieci z rodzin potrzebujących z terenu Gminy Skoki.

czytaj więcej…

Dodano 16 grudnia 2018

zielone

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

zielone-18_03W sobotę 15.12.2018 r. w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (w ramach Działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, Poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020) ruszyliśmy z Projektem “Idzie Zielone” dla Młodzieży mieszkającej na terenie LGD Dolina Wełny.

Warsztaty odbywają się w świetlicy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego wAntoniewie oraz w Szkole Podstawowej w Jabłkowie.
Celem warsztatów jest przekazanie młodzieży wiedzy i umiejętności z zakresu edukacji ekologicznej oraz programowania i robotyki. Treści naukowe są poznawane przez uczestników w sposób eksperymentalny – to znacznie ułatwia przyswajanie ważnych, niejednokrotnie niełatwych tematów przez młodzież. Nie jest tajemnicą, że fizyka, matematyka czy też ogólniej przedmioty ścisłe nie należą do ulubionych szkolnych zajęć. W realizowanym przez nas projekcie chcemy odczarować te tematy, ukazując zupełnie inne oblicze nielubianych przez młodzież treści. czytaj więcej…

Dodano 6 grudnia 2018

pluszaki-18_02Dzięki współpracy z harcerzami Instruktorskiego Kręgu Akademickiego im. Tadeusza Strumiłło dokładnie w Mikołajki zainaugurowaliśmy grudniową akcję “Drugie życie pluszaka”, którą prowadzić będziemy cały grudzień.
Celem akcji jest budzenie uśmiechu u dzieci z rodzin objętych naszą pomocą i wsparciem. Dzieciaki będą otrzymywać pluszaki w czasie wydawania produktów w czasie koordynowanego przez nasze Towarzystwo Banku Żywności w Skokach. Nasze pluszaki będą również wspierać XIII Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany 16.12 w Szkole Podstawowej w Skokach.
Zbiórka pluszaków przekazanych następnie naszemu Towarzystwu została przeprowadzona przez harcerzy z Kręgu Akademickiego na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pluszaki zostały przez harcerzy posegregowane, w miarę potrzeby odświeżone i przygotowane do przekazania współpracującym organizacjom pożytku publicznego w tym Towarzystwu ALIA. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pana Władysława Matuszewskiego z Kręgu Akademickiego, który skoordynował przekazanie naszemu Towarzystwu przepięknych maskotek.
Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do radośniejszych Mikołajek dzieciaków lub też wzbogaci świąteczne niespodzianki dla najmłodszych.

Dodano 2 grudnia 2018

Bez nazwy-2