Dodano 4 grudnia 2017

W dniach 7 i 8 grudnia br. Stowarzyszenie Alia wraz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu zaprasza nauczycieli, pedagogów oraz młodzież na warsztaty szkoleniowe.
W dniu 7.12.2017 r. (czwartek) w godzinach od 15-19 o tematyce:
„Robotyka i programowanie w pracy dydaktycznej i wychowawczej z dziećmi i z młodzieżą.”
(podstawy teoretyczne i zastosowanie praktyczne w edukacji szkolnej, pozaszkolnej, w pracy środowiskowej, wychowawczej oraz w terapii pedagogicznej)
W dniu 8.12.2017 r. (piątek) od godziny 16-19 o tematyce:
„Wolontariat i spółdzielnie uczniowskie.”
(prawne podstawy wolontariatu, regulacje prawne dot. samorządów
uczniowskich jako organizacji uczniowskiej)

Alia_ROPS-zaproszenie

Dodano 3 grudnia 2017

Miło nam poinformować, że nasza organizacja ponownie włączyła się w realizację Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Podprogram 2017.
Podobnie jak przy realizacji podobnego zadania w roku 2015 korzystać będziemy z pomocy i współpracy z Bankiem Żywności oraz Urzędem Miasta i Gminy w Skokach, a szczególnie z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Skokach.
Szczegóły dotyczące kryteriów kwalifikacyjnych beneficjentów tego programu zawiera załącznik – Załącznik_nr-1.pdf.
Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z nim.
Jednocześnie informujemy, że pierwsze wydawanie żywności przewidywane jest w miesiącu grudniu br., zaś realizacja całego programu trwać będzie do czerwca 2018 roku.
O terminie i miejscu dystrybuowania pomocy żywnościowej poinformuje zakwalifikowane osoby Ośrodek Pomocy Społecznej w Skokach.

Dodano 29 czerwca 2017

EY6A0658W maju br. obchodziliśmy 20 rocznicę powstania naszego Towarzystwa. Zarząd Stowarzyszenia podjął decyzję o zorganizowaniu uroczystych obchodów jubileuszu. Z tej okazji 26 maja 2017 r. w sali OSP w Skokach zaszczycili nas swoją obecnością między innymi Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, Burmistrz Miasta i Gminy Tadeusz Kłos, radni Powiatu: Grzegorz Owczarzak, Krzysztof Migasiewicz i Iwona Tyll.
Jubileuszowe przemówienie prezesa Antoniego Kasicy oraz zaprezentowana prezentacja przybliżyły działalność stowarzyszenia oraz przypomniały o osiągnięciach i realizowanych zadaniach. Pamiętamy, że nasze sukcesy zawdzięczmy ludziom dobrej woli. Dlatego podczas naszego uroczystego spotkania były też podziękowania i okolicznościowe medale i dyplomy. Wyróżnieni przyjaciele Stowarzyszenia to: dyrekcja i młodzież Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie, Koło Łowieckie nr 57 „Borsuk” w Skokach, Zenon Czerwiński – PPHU Papirus w Wągrowcu, Elżbieta Skrzypczak dyrektor Biblioteki Publicznej w Skokach, Piotr Kaczmarek – prezes OSP Skoki, Stefan Mikołajczak pierwszy Marszałek Województwa Wielkopolskiego, który od początku wspierał ideę i realizację zadań Towarzystwa, Wiesław Sierzchuła – dyr. Gimnazjum, Wioleta Przyborska – firma As-Sped – usługi Transportowe, Krzysztof Stoiński – firma KRECIK, Krzysztof Berendt – firma LEMAR, Jarosław Modlibowski – firma ODNOWA, Mieczysław Jarzembowski, Dariusz Kopczyński, Joanna Walkowska, Witold Drewicz i Irena Kasica. Dziękujemy i liczymy, że nasza współpraca będzie się nadal rozwijała. czytaj więcej…

Dodano 14 kwietnia 2017

Poranek Wielkanocny wszystko poprzemieniał -
nie ma więcej cmentarza, grobu i kamienia.
Świat stał się samym światłem i wprost w okna świeci -
skacze złotym zajączkiem w dobre ręce dzieci.
ks. Jan Twardowski

Pogodnych, pełnych uśmiechu i radości Świąt Wielkanocnych,
serdecznych spotkań w gronie rodzinnym
i dużo dobrej zabawy w Lany Poniedziałek
życzy
Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka “Alia”

kartka-z-logo

Dodano 17 lutego 2017

EY6A9412To już IV edycja działań skierowanych dla mieszkańców Gminy Skoki w wieku 50+ zorganizowanych przez Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka ALIA w ramach wygranego konkursu na zadania publiczne realizowane na rzecz wspomagania rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych na terenie Gminy Skoki.

W ramach programu ponad 30 pań kontynuuje zajęcia gimnastyczne. Przewidziano także 6 wycieczek nordic walking oraz, nowość 2 rajdy rowerowe. A wszystko to, aby rozwijać aktywność fizyczną mieszkańców i pokazywać im walory przyrodniczo – krajobrazowe najbliższej okolicy. Pierwsze 3 terminy pieszych wycieczek na plakacie obok. Już dziś zapraszamy serdecznie, zwłaszcza te osoby, które do tej pory nie uczestniczyły w projekcie. Jedynym warunkiem jest wcześniejsze zgłoszenie swojego udział na numer telefonu podany na plakacie. Termin pierwszego rekreacyjnego rajdu rowerowego podamy niebawem.

Ogłaszamy też rekrutację do zadania „Chudnij zdrowo z dietetykiem”. Szczegóły na plakacie. Niebawem poinformujemy także o terminach zajęć i badań profilaktycznych, w tym roku skupiamy się na chorobach tarczycy i cukrzycy.

chudnij-2017

kijki-2017-cz-1

chudnij-2017kijki-2017-cz-1

Dodano 20 grudnia 2016

swieta

 Niech czas Świąt Bożego Narodzenia
   będzie pełen atmosfery radości,
   wytchnienia i zatrzymania
   od codziennego pędu.
   Życzymy, by Św.Mikołaj
   przyniósł Wam i nam wszystkim
   najpiękniejszy prezent – dużo miłości!
   Życzymy wszystkim Dzieciom
   i ich Rodzicom wszystkiego najlepszego.
   Wesołych Świąt !

Dodano 20 lipca 2016

Dworzec-KrakowŁączy nas morze. Nie można inaczej podsumować kolonii zorganizowanej przez Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka Alia jak tym właśnie zdaniem. Towarzystwo Alia ze Skoków z województwa wielkopolskiego rusza 7 lipca do Krakowa. Kolonia rozpoczyna się 8 lipca, ale kadra i organizatorzy chcą być na miejscu dzień wcześniej, żeby być pewnym, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik. 8 lipca rano nareszcie spotykamy się z dzieciakami. Żeby maluchom nie było smutno na krakowskim dworcu czeka na nie olbrzymia pluszowa panda. Na twarzach nawet najbardziej przestraszonych kolonistów pojawia się uśmiech i strach ustępuje powoli miejsca ciekawości. O godzinie 11:05 ruszamy ? pokonamy prawie 814 kilometrów, przejedziemy praktycznie całą Polskę, żeby jeszcze tego samego dnia wieczorem dotrzeć nad polskie morze. Tak więc dzieciaki z krakowskiej Nowej Huty wraz z wychowawcami z Towarzystwa Wspierania Rodziny i Dziecka Alia dotarli razem nad morze ? połączyliśmy całą Polskę od południa, aż po północ. czytaj więcej…

Dodano 24 stycznia 2016

dietaW zdrowym ciele zdrowy duch! To hasło od trzech lat przyświeca projektom realizowanym przez Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka ALIA, skierowanym do mieszkańców Gminy Skoki w wieku 50+ w ramach zadań publicznych realizowanych na zlecenie Gminy Skoki tzw. pożytek publiczny.
W ramach tego projektu i jego nowej edycji 2016 uczestnicy mogą brać udział w zajęciach gimnastycznych pilates dwa razy w tygodniu dzięki którym kształtują swoje ciało, czyniąc je zdrowym i silnym. Oprócz tego realizowane były i będą piesze wycieczki z kijkami nordic walking, które mają dwojaki charakter, z jednej strony zachęcają do aktywności fizycznej, a z drugiej strony zapoznają uczestników z najbliższą okolicą, pokazując jej walory przyrodniczo-kulturowe zgodnie z przysłowiem cudze chwalicie, swego nie znacie.

Projekt dla 50+ w swym zakresie w 2015 posiadał elementy profilaktyki prozdrowotnej, a więc wykłady i badania związane z poziomem cholesterolu i cukru we krwi, z badań tych skorzystało ponad 50 mieszkańców gminy Skoki, a 40 skonsultowało swoje nawyki żywieniowe z dietetykiem.
Co w tym roku?
A więc podobnie, lecz jeszcze więcej. czytaj więcej…

Dodano 27 listopada 2015

info_warsztatyW najbliższą sobotę 28 listopada w sali skockiej biblioteki przy UMiG odbędą się kolejne już warsztaty kulinarne w ramach realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2015. Przeznaczone są one dla beneficjentów powyższego programu, który realizowany jest w naszej gminie przez Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka ?Alia? od września i trwać będzie do lutego przyszłego roku. Zainteresowanie podobnymi warsztatami, które odbyły się w październiku pozwala mieć nadzieję, że i te przed nami będą się cieszyć dużą frekwencją.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych i zapewniamy, że czas spędzony ze specjalistkami od zdrowego żywienia nie tylko nie będzie czasem straconym, ale zaowocuje nowymi pomysłami kulinarnymi z wykorzystaniem produktów wydawanych w ramach pomocy żywnościowej.
Organizatorem warsztatów jest Wielkopolski Bank Żywności.

Prezes Stowarzyszenia ?Alia? Antoni Kasica

Dodano 21 października 2015

kulinaria_1O tym, że aby przygotować coś smacznego do jedzenia, nie trzeba wcale nie wiadomo jakich produktów, przekonali się uczestnicy piątkowych warsztatów kulinarnych, które odbyły się w sali skockiej biblioteki przy UMiG w ramach realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2015.
Od września beneficjentami tego programu jest ponad 220 rodzin z terenu gminy, które do lutego przyszłego roku korzystać będą z pomocy w formie paczek żywnościowych.
Realizatorem projektu jest Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka ?Alia? we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Skokach i przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy.
Celem projektu jest nie tylko udzielanie wymiernej pomocy żywnościowej, ale także m. in. wzmacnianie samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego.
Działania warsztatowe współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej a prowadzone przez specjalistów z Banku Żywności w Poznaniu.
To piątkowe spotkanie, w którym uczestniczyło 26 osób miało na celu ukazanie różnych możliwości przygotowania potraw i wykorzystania artykułów spożywczych oraz zapoznanie z zasadami zdrowego odżywiania i przeciwdziałania marnowaniu żywności.
Warsztaty prowadziły specjalistki z zakresu technologii żywności wydelegowane przez Wielkopolski Bank Żywności w Poznaniu.
Sposób ich prowadzenia i umiejętności nawiązywania kontaktu z uczestnikami sprawiły, że były to zajęcia nie tylko interesujące, kształcące, ale także sympatyczne.

czytaj więcej…