Drugie życie pluszaka

Dodano 6 grudnia 2018

pluszaki-18_02Dzięki współpracy z harcerzami Instruktorskiego Kręgu Akademickiego im. Tadeusza Strumiłło dokładnie w Mikołajki zainaugurowaliśmy grudniową akcję “Drugie życie pluszaka”, którą prowadzić będziemy cały grudzień.
Celem akcji jest budzenie uśmiechu u dzieci z rodzin objętych naszą pomocą i wsparciem. Dzieciaki będą otrzymywać pluszaki w czasie wydawania produktów w czasie koordynowanego przez nasze Towarzystwo Banku Żywności w Skokach. Nasze pluszaki będą również wspierać XIII Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany 16.12 w Szkole Podstawowej w Skokach.
Zbiórka pluszaków przekazanych następnie naszemu Towarzystwu została przeprowadzona przez harcerzy z Kręgu Akademickiego na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pluszaki zostały przez harcerzy posegregowane, w miarę potrzeby odświeżone i przygotowane do przekazania współpracującym organizacjom pożytku publicznego w tym Towarzystwu ALIA. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pana Władysława Matuszewskiego z Kręgu Akademickiego, który skoordynował przekazanie naszemu Towarzystwu przepięknych maskotek.
Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do radośniejszych Mikołajek dzieciaków lub też wzbogaci świąteczne niespodzianki dla najmłodszych.